Uspješan nastup minića RK Valpovke u Virovitici

20. 8. 2014.

viroU četvrtak, 14. kolovoza 2014. godine selekcija mini rukometaša RK Valpovke (2004. godište i mlađi) gostovala je u Virovitici na 9. Limač slatkom kupu. Turnir je to koji se u kategoriji mini rukometa tradicionalno održava povodom Dana grada Virovitice, a ove godine u sklopu višednevne manifestacije “Rokovo 2014”. U konkurenciji 8 ekipa minići RK Valpovke zabilježili su izvanredan nastup te po prvi puta osvojili ovaj poznati i renomirani turnir. U grupi su uvjerljivo savladali vršnjake iz Slatine (11 : 4), Osijeka (8 : 3) i Virovitice 2 (12 : 4) te izborili nastup u polufinalu protiv Virovitice 1 (17 : 4). U finalnoj utakmici, nakon sjajne igre te neizvjesne i dinamične borbe, savladali su RK Moslavinu uz Kutine (12 : 11) i potpuno zasluženo osvojili titulu pobjednika 9. Limač slatkog kupa. Najboljim vratarom turnira p roglašen ja Frano Kuna iz RK Valpovke, a najbolji igrač bio je Matija Bajer, također član minića RK Valpovke. Događaj je popratila i Hrvatska radio televizija te su dečki i dali prve izjave za medije. RK Valpovku su na ovom turniru predstavljali: Frano Kuna, Jan Ibrahimpašić, Luka Grđan, Noa Ivanović, Roko Markota, Leon Blažević, Ante Kuna, Ivan Bakša, Matija Bajer i Karlo Vuksanić.