NOVA SEZONA ZAPOČELA NASTUPOM U PEČUHU

29. 8. 2014.

Prvi nastup u novoj sezoni valpovački strijelci zabilježili su u 23. kolovoza 2014. godine u Republici Mađarskoj, točnije u Pečuhu gdje je održan prijateljski turnir u svim streljačkim disciplinama. Na turniru najviše nastupa je zabilježeno na zračnoj pušci i pištolju. Sudjelovalo je nekoliko klubova iz Mađarske te 6 klubova iz Hrvatske. Ukupno 93 natjecatelja.

Članovi Streljačkog kluba Valpovo najviše nastupa zabilježili su u disciplini zračna puška mlađe juniorke. Najuspješnija je bila Marta Milošević koja je osvojila drugo mjesto s 379 krugova. Nataša Kovač osvojila je 5. mjesto s 366 krugova, a Sara Jurišić 6. mjesto s 358 krugova. U kategoriji mlađi juniori Alen Cvenić osvojio je 6. mjesto s 564 kruga. U kategoriji seniora zračni pištolj nastupili su sve redom strijelci iz Hrvatske. Prvo mjesto osvojili su Vinkovčani, dok je naš Damir Drgalić s 478 krugova zabilježio plasman na 3. mjesto. U disciplini puška slobodnog izbora 60 ležeći na 50 metara nastupio je Franc Sakač za Građansko streljačko društvo-Osijek 1784 i osvojio 1. mjesto s 589 krugova. Strijelci Streljačkog kluba Valpovo u narednom periodu imaju još nekoliko prijateljskih turnira u okruženju koji će poslužiti kao priprema za početak natjecanja u 1.B Hrvatskoj ligi zračnom puškom i pištoljem koja počinje krajem listopada. Sudeći prema početku možemo očekivati odlične rezultate, pogotovo u kategoriji žene zračna puška.